Uniwersalna mała czarna

Stwierdzenie, że mała czarna jest uniwersalna ma właściwie wiele znaczeń. Po pierwsze można się w niej wybrać właściwie zawsze i wszędzie. Poza tym w tego typu sukience każda kobieta wygląda naprawdę dobrze. No i jednak mała czarna nie wychodzi z mody od lat.

Ostateczny charakter dodają tej sukience dodatki i ozdoby. Właśnie dlatego rzeczywiście można iść w małej czarnej do biura, ale również na imprezę. Jeżeli sukienka nie jest zbyt krótka i nie ma bardzo dużego dekoltu naprawdę dobrze nadaje się do biura czy na spotkania biznesowe, zwłaszcza w połączeniu z eleganckim żakietem. Buty i torebka mogą być również czarne lub w jakimś stonowanym kolorze, na przykład popielatym. Biżuteria powinna być skromna, albo może jej nie być wcale. Inaczej jest natomiast jeśli wybieramy się w małej czarnej na imprezę. Wtedy dodatki powinny być wyraziste i oryginalne. Mogą być masywne i w intensywnych kolorach. Dobrze wygląda zestawienie czerni z czerwienią. Taką opcję można wybrać na przykład na imprezę karnawałową lub wybierając się do dyskoteki. Natomiast ubierając małą czarną na sylwestra najlepiej wybrać jakieś błyszczące dodatki. Buty i torebka również mogą być na przykład srebrne. Jeżeli jednak niezbyt długa, dopasowana sukienka ma być strojem na studniówkę dodatki powinny być stonowane. Chodzi tutaj zarówno o ich kolor, jak i ilość oraz wielkość.

Małą czarną można założyć naprawdę na wiele okazji. Jeśli nie mamy pomysłu co ubrać zawsze można sięgnąć właśnie po nią i mieć pewność, że efekt będzie odpowiedni. Czarny wyszczupla i dodaje tajemniczości. Jednocześnie fakt, że sukienka nie jest długa oraz jest dopasowana do sylwetki pozwala podkreślić jej atrakcyjność. Każda pani może zresztą wybrać ostateczną długość, krój, kształt dekoltu i rodzaj rękawów czy ramiączek. Bo ile kobiet, tyle możliwości. Za to również mała czarna jest tak uwielbiania.