Stylizacje z małą czarną

Klasyczna, uniwersalna, niezastąpiona – na pewno wszystko to można powiedzieć o małej czarnej. Dzięki jednej sukience można stworzyć kilka zupełnie różnych stylizacji.

Istnieją różne kroje małej czarnej. Co prawda nie każdy nadaje się na wszelkie okazje, ale zawsze przynajmniej na kilka różnych. Jeżeli sukienka jest na przykład dosyć skąpa nie będzie nadawała się do pracy czy na spotkanie biznesowe, chyba że nie jest zbyt krótka, bo na górę zawsze można założyć żakiet. Jednak na pewno będzie w sam raz na różnego rodzaju imprezy i nieoficjalne spotkania. Najczęściej krój sukienki dopasowany jest przede wszystkim do figury kobiety. Kupuje się ją na jakąś konkretną okazję, a potem można za pomocą różnych dodatków dopasowywać ją do innych okoliczności.

Wszystkie akcesoria do malej czarnej, które zostaną użyte, mają oczywiście znaczenie. Na eleganckie i raczej kameralne spotkania najlepiej wybrać całkowitą klasykę, czyli ciemne szpilki i torebkę oraz subtelną biżuterię. Najlepiej perły lub srebro. Natomiast wybierając się do dyskoteki można postawić na wyraziste kolory. Wówczas sukienka nabierze zupełnie innego charakteru, a kobieta w nią ubrana zdecydowanie będzie się wyróżniać. Zarówno dodatki, jak i ozdoby mogą być na przykład czerwone czy żółte. Mała czarna zaczęła mieć powodzenie w latach 20-tych XX wieku. Obecnie wiele kobiet wybiera właśnie styl retro na eleganckie kolacje czy w karnawale. Odpowiednio ułożona fryzura i mocniejszy makijaż, długi sznur pereł, etola to właśnie będą odpowiednie dodatki aby stworzyć z małą czarną taką stylizację. Jednak wiele pań woli bardziej nowoczesne warianty. Wtedy najlepiej założyć do tego typu sukienki masywną srebrną biżuterię oraz buty i torebkę w tym samym kolorze. Pasek również powinien być błyszczący. Okazuje się więc, że możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy tylko pościć wodze fantazji i oczywiście poprzymierzać różne rzeczy.