Jak dopasować sukienkę do sylwetki?

Początki małej czarnej sięga lat 20-tych XX wieku. Od tamtej pory sukienka ta zmieniała się nieco, zgodnie z aktualnymi trendami. Dziś każda z pań może wybrać taki krój małej czarnej jaki odpowiada jej najbardziej.

Żeby kobieta dobrze czuła się w swoim ubraniu musi być ono odpowiednio dopasowane do jej sylwetki. Tak jest również oczywiście jeśli chodzi o nieśmiertelną małą czarną. Czym się kierować wybierając tego typu sukienkę dla siebie? Jeżeli uważasz, że masz zbyt małe wcięcie w pasie oraz że ramiona oraz biodra są podobnej szerokości Twój typ figury nazywa się tubą lub prostokątem. Sukienka powinna stworzyć optyczny efekt zaokrąglenia poszczególnych partii sylwetki. Wówczas wcięcie w talii i biust będą wydawały się większe. Aby to osiągnąć najlepiej wybrać sukienkę z paskiem czy gumką, która zwęża się od biustu do pasa. Nie powinna mieć dekoltu, ale golf lub wiązanie na szyi.

Dość często spotykanym typem figury jest tak zwana gruszka. Charakterystyczne są tutaj szerokie biodra i uda, w porównaniu z którymi ramiona są bardzo wąskie. Dobra propozycja, to sukienka odcinana pod biustem. Najlepiej aby jej dół nie był dopasowany, ale luźny. Natomiast przeciwny typ sylwetki to odwrócony trójkąt. W takim przypadku najlepiej wybierać sukienki z dekoltem do szpica, na ramiączkach i ze zwężeniem w talii. Dzięki temu ramiona będą wydawały się węższe. Z kolei dół powinien zwiększać szerokość bioder na przykład za pomocą falbanek.

Jeśli natomiast zarówno biodra jak i ramiona są szerokie, ale kobieta cieszy się ładnym wcięciem w talii oznacza to, że ma figurę klepsydry i powinna przede wszystkim akcentować swoje wcięcie w pasie. Można to osiągnąć wybierając sukienki, które zwężają się właśnie w tym miejscu. Odpowiedni będzie także pasek.  Okazuje się więc, że przy tym samym typie sukienki można osiągnąć rożne efekty. W ten sposób ponadczasowa mała czarna pozwala każdej kobiecie wyglądać atrakcyjnie.