Ciekawe fasony małej czarnej

Na czym polega właściwie fenomen małej czarnej. Jest to naprawdę zawsze modna sukienka! Z pewnością duże znaczenie ma fakt, że nadaje się ona na bardzo wiele okazji. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać do niej dodatki i można pójść na przyjęcie lub na spotkanie biznesowe…

Jednak czy wszystkie jej kroje i rodzaje są tak samo trendy w danym momencie? Ideał małej czarnej zmieniał się w poszczególnych okresach. Obecnie można powiedzieć, że należy nosić taką sukienkę w której kobieta najlepiej się czuje i wygląda. Przede wszystkich trzeba dopasować małą czarną do figury. W zależności od tego jaki typ sylwetki ma kobieta, powinna pewne rzeczy podkreślać, a pewne dyskretnie maskować. Dla każdej z nas odpowiedni będzie więc nieco inny fason sukienki.

Jeśli chodzi o górę, mała czarna może być odcinana pod biustem lub mieć wcięcie w pasie. Pierwsza wersja jest odpowiednia dla kobiet, które mają tak zwaną sylwetkę gruszki. Kolejna rzecz do wyboru to rodzaj dekoltu. Dla pań, które mają prostokątną figurę, najlepszą opcją będzie rezygnacja z niego na korzyść golfu lub wiązania na szyi. Sukienka powinna też zwężać się w kierunku pasa. Z kolei kobiety o szerokich ramionach powinny wybierać dekolty do szpica oraz sukienki bez rękawów. Brak rękawów może oznaczać na przykład ramiączka szersze lub bardzo cieniutkie. Ewentualnie sukienka może być asymetryczna i mieć tylko jedno ramiączko.

Co natomiast z dołem małej czarnej? Zwykle sięga ona ponad kolana.  W zależności od tego czy wybieramy się w niej do pracy czy do dyskoteki może być trochę dłuższa lub krótsza. Może być dopasowana, pod warunkiem że kobieta nie ma zbyt szerokich bioder. Wówczas lepiej wybierać luźniejsze propozycje. Z kolei w przypadku zbyt wąskich bioder można się zdecydować na sukienkę bombkę lub z falbanami. Dopasowana sukienka zwęża się ku dołowi musi więc mieć rozcięcie. Jednak mała czarna może też być zupełnie prosta lub rozszerzać się.