Do pracy w małej czarnej

Swego czasu mała czarna sukienka stała się symbolem emancypacji kobiet. Dziś większość z nich pracuje i samodzielnie daje sobie radę. Natomiast panie wciąż chętnie ubierają tego typu sukienkę do biura czy na biznesowe spotkania.

Jeśli prześledzić dzieje małej czarnej, okazuje się, że w różnych okresach zmieniał się jej charakter i podejście do niej.  Natomiast nigdy nie wychodziła z mody. Obecnie jest uważana za absolutnie niezbędny element garderoby każdej kobiet. Tworzy ona swego rodzaju bazę do której dobierane są dodatki i ozdoby. W ten sposób powstają bardzo różne stroje. Jaka w takim razie stylizacja jest najbardziej odpowiednia do pracy? Z pewnością przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni krój małej czarnej. Nie może być zbyt krótka ani obcisła. Nieodpowiedni będzie też duży dekolt i wycięcie na plecach. Te wszystkie elementy lepiej zachować dla sukienki na różne mniej oficjalne okazje. Do pracy można założyć sukienkę z krótkimi lub długimi rękawami. Dekolt powinien być delikatny. Długość – tuż przed kolano. Najlepiej aby sukienka była na dole prosta a nie zwężana, bo wówczas niezbędne będzie rozcięcie, które mogłoby jednak zbyt wiele odsłaniać.

Jeśli idziesz w małej czarnej do pracy wybierz stonowane i subtelne dodatki. Buty, torebka i pasek powinny być również w ciemnym kolorze. Może to być czarny, brązowy, ewentualnie popielaty. Biżuterii nie może być za wiele. Wystarczą kolczyki i łańcuszek z drobnym wisiorkiem. Najlepiej srebrne. Bardzo odpowiedni będzie elegancki żakiet czy marynarka. Oczywiście nie można zapomnieć też o rajstopach, chyba że jest naprawdę gorąco. Ostatecznie powinien powstać strój cechujący elegancką, pewną siebie i zadbaną kobietę. Może się to okazać dużym atutem podczas oficjalnych rozmów z ważnymi klientami. Mała czarna będzie również doskonale nadawać się na wszelkiego rodzaju bankiety i kolacje biznesowe.